پنجشنبه , ۳ خرداد ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / بانوان / آرامش در خانه با رنگ صورتی

آرامش در خانه با رنگ صورتی

 

مدآنلاین: رنگ صورتی، در واقع همان رنگ قرمز کم‌رنگ است و معمولاً نشانگر عشق است. رنگ صورتی اثر آرام‌بخشی دارد. در ورزشگاه‌ها معمولاً رختکن تیم حریف را به رنگ صورتی نقاشی می‌کنند تا بازیکنان آن‌ها کم انرژی و منفعل شوند. با وجودی که اثر آرام بخشی رنگ صورتی مشخص شده است ولی پژوهشگران دریافته‌اند که این اثر تنها در خلال مواجهه اولیه به وجود می‌آید. مثلاً هنگامی که از این رنگ در زندان‌ها استفاده شد، زندانیان پس از عادت کردن به آن، حتی نا آرامتر از قبل شدند.

تزیین نوشت: معمولا صورتی را رنگی زنانه میدانند و مردان اصولا از زندگی در یک مکان صورتی گریزان هستند ولی روانشناسی ثابت کرده است، اتاقی که در آن از رنگ صورتی استفاده شده است ،  رفتارهای عصبی را حداقل بهطور موقت کاهش میدهد. ظرافت و نرمی و لطافت این رنگ مانع از این میشود که افراد واکنش سریع عصبی نشان دهند وافراد را  به صمیمیت و گرمی دعوت میکند.

به طور کلی رنگ صورتی برای دکوراسیون داخلی رنگ آسایش و پرورش است. این رنگ حس مشترک بودن و به اشتراک گذاشتن را منتقل میکند و تمرین تمدد اعصاب است. نور صورتی رنگ آرامشبخش و سرگرمکننده برای یک روز پراسترس است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *