یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / کامپیوتر / ترفند / آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

7 آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون سوالی است که توسط یکی از کاربران فروشگاه مطرح شده است . آیا می شود تلویزیون را به کامپیوتر و لپ تاپ یا برعکس متصل کرد یا خیر ؟ اگر می شود باید از چه وسیله یا نرم افزاری استفاده کرد ؟
همانطور که می دانید انجام این کار از طریق نرم افزاری غیر ممکن می باشد مگر اینکه در سالهای آینده هر دو وسیله مجهز به رابط گیرنده و فرستنده ای شوند که بتوانند همدیگر را Joinکنند ولی در حال حاضر که چنین امکانی وجود ندارد .  از نظر سخت افزاری اینکار بسیار ساده می باشد و فقط نیاز به یک کابل و مبدل هست که در ادامه هر دو وسیله را معرفی کرده و روش استفاده از آن را با استفاده از تصاویری که پیدا کرده ام توضیح میدهم.
اگر کارت گرافیک شما دارای رابط VGA یا همان RGB باشد و تلویزیون شما هم از این رابط پشتیبانی کند نیاز به خرید مبدل ندارید ولی اگر کامپیوتر یا لپ تاپ شما دارای رابط VGA و تلویزیون شما فقط از HDMI پشتیبانی کند حتما باید یک مبدل خریداری کنید .

اتصال کامپیوتر به تلویزیون از طریق رابط VGA

در روش اول فرض بر این است که لپ تاپ ، کامپیوتر و تلویزیون دارای پورت های یکسانی مثل VGA , HDMI هستند . در این روش فقط کافیست یکسره کابل VGA یا HDMI را به پشت کارت گرافیک و سر دیگر کابل را به پشت تلویزیون متصل کنید . به همین سادگی تصویر صفحه نمایش بر روی تلویزیون مشاهده می شود .

1 آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

2 آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

3 آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

4 آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

5 آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

 

 

اتصال کامپیوتر از طریق مبدل

روش اول این فرض ا گرفتیم که کامپیوتر و تلویزیون دارای رابط های یکسانی بودند . اما اگر گرافیک شما دارای پورت VGA و تلویزیون شما دارای رابط HDMI  باشد تکلیف چیست . برای انجام اینکار هم خوشبختانه مبدلی وجود دارد . دو نوع مبدل برای انجام اینکار وجوددارد . مبدل VGA به HDMI  و مبدل HDMI به VGA .
روش کار از طریق مبدل بسیار ساده می باشد . کافیست یکطرف مبدل را به پشت کارت گرافیک و طرف دیگر را از طریق کابل به پشت تلویزیون متصل کنید . برای انجام اینکار نیاز به نصب نرم افزار نمی باشد .

6 آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

7 آموزش اتصال کامپیوتر به تلویزیون

منبع: learning.asarayan.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *