پنجشنبه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فن آوری / آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

5 آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

آموزش چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل یک کار ساده می باشد که کاربران برای صرفه جویی در هزینه می توانند با کمی تمرین این کار را انجام بدهند . البته نیاز به یکسری دقت های ویژه هم دارد که در ادامه به آن اشاره میکنم . به طور کلی روش کار در تبلت و موبایل به یک صورت می باشد که بدلیل کوچک بودن صفحه نمایش موبایل اینکار ساده تر و زمان کمتری از شما می گیرد .
همانطور که در توضیحات کوتاه بالا به آن اشاره کرده ام روش کار به یک صورت می باشد پس قبل از شروع ابتدا یکبار این مقاله را همراه با عکس هایی که آماده کرده ام از ابتدا تا انتها به دقت بخوانید و هر جا سوالی برای شما پیش آمد از طریق تیکت ، پرسش خود را مطرح تا در اولین فرصت بخش پشتیبانی پاسخ شما را جهت راهنمایی بیشتر بدهد زیرا اگر بدون دقت شروع به انجام این تمرین کنید باید از قبل چند محافظ صفحه خریداری کرده باشید .

آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

۱. قبل از هر کاری تبلت یا موبایل را بر روی میزی قرار بدهید که از سطح زمین فاصله داشته باشد . ( اگر این کار را در تابستان انجام میدهید باید برای چند دقیقه کولر را خاموش کنید تا گردو غبار بر روی محافظ صفحه نمایش قرار نگیرید . )
به هیچ وجه در منزل بر روی فرش اینکار را انجام ندهید زیرا سطح محافظ صفحه نمایش طوری طراحی و تولید شده است که کمی چسبندگی دارد و وقتی یک پرز فرش یا گردو خاک بر روی آن بشیند به هیچ وجه نمی توانید گردو خاک را از روی سطح محافظ صفحه نمایش پاک کنید و باید به فکر محافظ صفحه نمایش دیگری باشید . البته اگر گردو خاک به صورت سنگ ریزه کوچک باشد می توانید با چسب نواری به طوریکه طرف چسبنده چسب نواری به سطح محافظ صفحه نمایش بچسبد گردو خاک را از سطح محافظ جدا کنید .

1 آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

 

 

۲. در بسته محافظ صفحه نمایش یک دستمال مخصوص جهت پاک کردن صفحه تبلت و موبایل وجود دارد . دستمال را بردارید و سطح صفحه نمایش تبلت و موبایل را همانند تصویر زیر پاک کنید .  دقت داشته باشید که هیچ پرز یا گردو خاکی نباید قبل از استفاده از برچسب محافظ ، بر روی صفحه نمایش باشد .

2 آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

 

 

۳. محافظ صفحه نمایش را از داخل بسته همانند تصویر زیر خارج کنید . مرحله شروع و طرف اصلی ، دایره دوربین یا بلندگو تبلت یا گوشی همراه می باشد که به صورت یک سوراخ می تواند برای شما به عنوان یک نشانه به حساب بیاید . تمام گوشیها و تبلت ها دارای این دو نشان هستند .

3 آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

 

 

۴. به تصویر بالا دقت کنید . یک چسب از لبه سمت راست و یک برچسب از لبه سمت چپ بیرون زده شده است . این برچسب به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید محافظ صفحه نمایش را بچسبانید .  برچسبی که نوشته آن پشت به شما می باشد را باید از لایه اصلی جدا کنید . در هر صورت اگر متن هم بر روی برچسب ها نبود باید لایه ای ابتدا جدا شود که به طرف صفحه تبلت یا موبایل با توجه به سوراخ های نامبرده شده باشد .
تمام محافظ ها از سه لایه تشکیل شده اند . ابتدا لایه ای که برچسب آن نوشته اش به طرف تبلت یا موبایل می باشد را جدا کنید .

4 آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

 

۵. من برای درست کردن این آموزش از شش سایت زبان اصلی مختلف استفاده کرده ام به همین دلیل تصاویری را برای شما قرار داده ام که نزدیک ترین شباهت به توضیحات من باشد .
وقتی لایه زیرین را جدا کردید باید از طرف بالا جایی که دوربین و بلندگو به صورت یک سوراخ در محافظ صفحه نمایش قرار گرفته شروع به چسباندن محافظ کنید . انگشتان به هیچ وجه نباید لایه زیرین محافظ را لمس کند .
در حین چسباندن می توانید از دستمال مخصوص استفاده کنید . یکی از نکات مهم در چسباندن محافظ صفحه نمایش جلوگیری از ایجاد حباب می باشد که اینکار نیز با استفاده از کاردک مخصوص که در تمام بسته بندیها محافظ ها قرار دارد انجام می شود. سعی کنید به صورت آرام آرام از بالا به طرف پایین محافظ را بچسبانید و حباب های ایجاد شده را در همان ابتدای کار با استفاده از وسیله مخصوص که میتوانید نمونه آن را در تصویر مشاهده کنید ، محو نمایید .

 

5 آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

6 آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

7 آموزش تصویری چسباندن محافظ صفحه نمایش تبلت و موبایل

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *