جمعه , ۱ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / سلامت / آیا شبکه های بی سیم یا wi_fi مضر هستند؟

آیا شبکه های بی سیم یا wi_fi مضر هستند؟

شبکه بی سیم

در سراسر دنیا افراد زیادی هستند که به وسیله شبکه های بی سیم از لب تاپ و گوشی های هوشمند خود به اینترنت وصل میشوند و  بسیاری از این افراد اعتیاد شدیدی به این کار دارند آیا میدانید این شبکه دوست داشتنی wi_fi چه زیان هایی جبران ناپذیری بر روی بد ن ما میگذارند؟ اگر از عموم مردم سوال شود که اختراعات مهم بشر را نام ببرید ,بدون شک در بین گزینه ها از وای فای هم نام برده میشود. اینترنت پرسرعت بی سیم ما را به دنیای مجازی متصل میکند و میتوانیم با افراد مختلف ارتباط بر قرار کنیم بدون این که به سیمی متصل باشیم. وای‌فای می‌تواند اثرات منفی مختلفی را بر سلامت مغز بر جای بگذارد که این موضوع در مورد کودکان بیشتر اهمیت دارد. سردرد ها شدید , مشکلات بی خوابی , اختلال در عمل کرد مغز و حافظه و حتی افسردگی را به اشعه های وای فای ربط میدهند پس اگر نگران سلامتی خود هستید خود را به این تکنولوژی وابسته نکنید.

۱.مشکلات بی خوابی

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که در شب بعد از کار با گوشی خود که به وای فای متصل بوده است بی خوابی به سراغ شما آمده است علت اصلی آن این است که اشعه ها با امواج پایین که از تلفن همراه شما پخش میشود باعث بی خوابی و کلافگی فرد میشود در واقع کاربرانی که در معرض اشعه های الکترو مغناطیسی قرار میگیرند در الگوی خواب آن ها تغیر قابل توجهی پدید می آید.

به همین منظور به شما توصیه میشود در هنگام خواب تلفن همراه خود را نزدیک خود قرار ندهید و یا مودم خود را خاموش کنید تا هیچ امواجی در اطرف شما وجود نداشته باشد.

 

۲.تاثیر منفی بر رشد کودکان

زمانی که کودکان شما در معرض امواج وای فای قرار میگیرند در سیستم رشد آنها اختلال ایجاد میشود. در واقع این اشعها در سنتز پروتئین اختلال ایجاد میکنند و این باعث میشود در رشد کودکان ما اختلال ایجاد شود.پس به والدین محترم توصیه میشود که در استفاده وای فای کودکانشان محدودیت هایی را اعمال کنند.

 

۳.آیا با سرطان ارتباطی دارد؟

یکی از سوالاتی که دهن همه ی کاربران مشغول میکند این سوال است که ایا با سرطان ارتباطی دارد ؟ در واقع این موضوع هنوز ثابت نشده است ولی تحقیقات نشان میدهد که قرار گرفتن در معرض این اشعه ها احتمال رشد تمور سرطانی را بیشتر میکند.

 

۴. اختلال در عمل کرد مغز

تحقیقات نشان داده است کودکانی که در معرض این اشعه قرار میگیرند تمرکز کمتری نسبت به کودکان دیگر در امور یاد گیری و غیره دارند. البته اشعه وای فای فقط بر روی مغز کودکان تاثر نمیگذارد بلکه به سراغ آدم های بالغ نیز می آد و تاثیر آن در زنان بیشتر از مردان میباشد این نکته برای خانوم ها متاثر کننده است اما آقایان هم خیالشان راحت نیاشد زیرا قرار گرفتن مداوم  در معرض این اشعه ها تاثیرات جبران ناپذیری برای آنها دارد .

 

۵. تاثیر بر باروری مردان و زنان

شاید این جمله که گرمای حاصل شده از لب تاپ در طولانی مدت بر قدرت باروری مردان تاثیر میگذارد برایتان آشنا باشد . ولی آقایان ناتوانی خود را بر گردن لب تاپ ها نیندازند تحقیقات نشان داده است که امواج وای فای هم تحرک اسپرم ها را تحت تاثیر قرار میدهد و هم باعت شکسته شدن DNA میشود . نکته دیگر این است که فقط مردان مشکل ناباروری نمیگیرند بلکه این اشعه ها بر قدرت باروری خانوم ها هم تاثیر بسیاری میگذارند و باعث میشود جنین شکل نگیرد . همچنین به خانوم های بار دار توصیه میشود از محیط هایی که امواج وای فای قرار دارد دوری کنند .

 

۶.چگونه از خطرات وای فای در امان بمانیم؟

این روزه اکثر ما در شبکه های اجتماعی مختلف عضو هستیم و در همه جا از محل کار گرفته تا اتاق شخصی مان با این شبکه ها سرو کار داریم و دل کندن از آن ها نیز کار دشواری است ساده ترین راه حل این است که تلفن را از بدن خود فاصله بدهید و زمانی که کارتان با گوشی تمام شد از آن فاصله بگیرید و یا اگر کار خاصی با تلفن خود انجام نمیدهید انها را خاموش کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *