یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / کامپیوتر / ترفند / ایجاد محدودیت بر روی فایل و پارتیشن های ویندوز برای کاربران به غیر از مدیر

ایجاد محدودیت بر روی فایل و پارتیشن های ویندوز برای کاربران به غیر از مدیر

icon manage user
در این بخش میخواهم سطح دسترسی را کمی افزایش داده و کاربران به غیر از مدیر را محدود تر کنم . اینکار باعث می شود ویندوز دیریتر خراب شده و هر فردی که پشت کامپیوتر می نشیند نتواند هر کاری را انجام بدهد . برای انجام این تمرین نیاز به هیچ ابزار خاصی نیست و فقط کافیست از گزینه های پیش فرض خود ویندوز استفاده کنید .

۱. بر روی فایل یا پارتیشنی که قصد دارید سطح امنیتی آن را افزایش و سطح دسترسی کاربران را کاهش بدهید کلیک راست کرد و گزینه Properties را انتخاب کنید .

1 ایجاد محدودیت بر روی فایل و پارتیشن های ویندوز برای کاربران به غیر از مدیر

 

۲. به سربرگ Security رفته و از لیست Group or user names گروه کاربری مورد نظرتان را انتخاب کنید .  من گروه Users را انتخاب کرده و پایین صفحه بر روی کلید Edit کلیک میکنم .

2 ایجاد محدودیت بر روی فایل و پارتیشن های ویندوز برای کاربران به غیر از مدیر

3 ایجاد محدودیت بر روی فایل و پارتیشن های ویندوز برای کاربران به غیر از مدیر

 

۳. همانطور که مشاهده می کنید یکسری از گزینه ها در بخش Permissions فعال و بعضی از چک باکس ها غیر فعال می باشد . اگر می خواهید کاربر تمام کارهایی که حساب کاربری ادمین انجام میدهد را بتواند انجام دهد چک باکس Full Control را فعال کنید . در غیر اینصورت باید به دلخواه گزینه های modify (تغییر دادن ) read & execute (خواندن و اجرا کردن)  List Folder Content (دسترسی به پوشه محتوا) read (فقط خواندن) Write (نوشتن) را انتخاب یا غیر فعال کنید . هر گزینه ای که تیک آن خورده شود مجوز استفاده با توجه به معنی دستورها به کاربر داده می شود .

 

4 ایجاد محدودیت بر روی فایل و پارتیشن های ویندوز برای کاربران به غیر از مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *