شنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اقتصاد / بازاریابی درونگرا و برند به عنوان ناشر

بازاریابی درونگرا و برند به عنوان ناشر

inbound-marketing-outboundmarketing متمم: گفتیم که بازاریابی به شکل سنتی، فعالیت اصلی‌اش ایجاد وقفه در مسیر عادی زندگی ما بود. در حال دیدن فیلم بودیم و ناگهان وقفه‌ای در پخش فیلم ایجاد می‌شد و برایمان تیزر تبلیغاتی پخش می‌کردند.

در سمیناری شرکت کرده بودیم و به سخنرانان گوش می‌دادیم و در میانه برنامه، ناگهان سمینار متوقف می‌شد و می‌گفتند که می‌خواهند از حامیان سمینار قدردانی و تشکر کنند!

در حال رانندگی در اتوبان بودیم و بیلبوردی ذهن ما را منحرف می‌کرد و می‌دیدیم که یک برند خاص، یک محصول یا خدمت جدید را عرضه کرده است.

وجه مشترک کلیه شیوه‌های تبلیغاتی در بازاریابی سنتی، ایجاد وقفه در مسیر شنیدن و دیدن مخاطب بوده است. به همین دلیل، عنوان بازاریابی با متوقف کردن و ایجاد مزاحمت برای مشتری یا Interruption Marketing برای این شکل از تبلیغات به کار برده می‌شود.

Interruption_marketing_motamem

بازاریابی درونگرا یک حرف مهم برای ما دارد. آن حرف این است که مشتری امروز، خیلی دوست ندارد که تبلیغات، مزاحم روند عادی زندگی او بشود. امروز تنوع رسانه‌ها بسیار زیاد شده است و این قدرت مخاطب را افزایش داده.

زمانی تنها رسانه‌ی تصویری قدرتمند در کشور ما، صدا و سیما بود. اگر برای یک سریال ضعیف یک ساعته، نیم ساعت قبل و نیم ساعت در میان سریال تبلیغ پخش می‌شد و همه‌ی سخنرانی‌ها و برنامه‌های کم طرفدار هم قبل از سریال‌های تلویزیونی پخش می‌شدند، ما مجبور بودیم که به امید آن یک ساعت سریال، همه محتوای تبلیغاتی را تماشا کنیم. به این شیوه، تلویزیون و سایر رسانه‌ها، به ابزاری برای بازاریابی شرکت‌ها و برندها تبدیل شدند.

اما امروز، تلویزیون و رسانه‌های سنتی شبیه آن، حتی بدون تبلیغ هم، به سختی می‌توانند ما را وادار کنند که پای برنامه‌هایشان بنشینیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *