یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فن آوری / باز شدن قفل‌ گوشی با تصویر صورت

باز شدن قفل‌ گوشی با تصویر صورت

باز شدن قفل گوشی های هوشمند با تصویر صورت

آسا رایان: دستگاه‌هایی که دارای سیستم عامل اندروید میباشند و امروزه بیشتر کاربران از آنها استفاده میکنند به‌طور پیشفرض دارای ۴ روش برای قفل‌ کردن دستگاه و باز‌کردن آن میباشند.
اما در میان روشهای پیش فرض که همه میدانید و از آن استفاده کرده اید یک روش دیگر هم وجود دارد که پیش نیاز آن اندروید نسخه ی ۴ میباشد. اگر سیستم عامل شما نسخه ۴ و یا بالاتر است میتوانید با استفاده از آموزش زیر از روش پنجم که بنام Face Unlock میباشد استفاده نمایید.

در روش Face Unlock دستگاه شما فقط با دیدن چهره ی شما باز میشود و این موضوع برای بعضی از کاربران جالب بنظر میرسد.

۱.در ابتدا وارد Setting موبایل خود شوید.

۲. بعد گزینه ی Security را انتخاب نمایید.

باز شدن قفل گوشی های هوشمند با تصویر صورت 1

 

۳.سپس وارد گزینه ی Screen lock بشوید.

باز شدن قفل گوشی های هوشمند با تصویر صورت 2

 

۴.در صفحه ای که برای شما باز میشود حالت های مختلف جهت قفل صفحه را مشاهده مینمایید شما گزینه ی Face Unlock را انتخاب نمایید.

باز شدن قفل گوشی های هوشمند با تصویر صورت 3

 

۵.در دو پنجره ای که به ترتیب پشت سر هم برای شما نمایان میشود توضیحاتی درباره ی Face Unlock و نحوه قرار گرفتن مقابل دوربین و امنیت آن و…برای شما میدهد در صفحه اول گزینه ی Set it up و در صفحه ی دوم گزینه ی Continue را انتخاب نمایید.

باز شدن قفل گوشی های هوشمند با تصویر صورت 4

 

۶.و حالا باید صورت خود را در مقابل دوربین گوشی همراه خود در میان نقطه چین ها موجود قرار دهید وزمانی که جایگیری صورت شما درست باشد نقطه چین ها سبز رنگ میشوند و سپس شما میتوانید گزینه ی Continue را انتخاب نمایید.

باز شدن قفل گوشی های هوشمند با تصویر صورت 5

باز شدن قفل گوشی های هوشمند با تصویر صورت 6

۷.اما شاید این روش در زمان هایی که شما در جاهای تاریک میباشید این قفل بدرستی نتواند عمل کند و شما نتوانید قفل گوشی خود را باز نمایید این امکان در اختیار شما قرار داده شده است که یک روش قفل دیگر برای جایگزین در این مواقع انتخاب نمایید.

۸.در این مرحله شما ‌باید روش جایگزین خود را از میان دو حالت   Pattern و Pin انتخاب نمایید وسپس با تکمیل مراحل مرتبط با فعال‌سازی آنها عملیات فعال‌سازی تشخیص چهره را به‌اتمام برسانید.

و حالا شما میتوانید پس از قفل کردن صفحه ی موبایل خود با قرار دادن تصویر صورتتان در مقابل دوربین قفل صفحه ی موبایلتان را باز نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *