جمعه , ۱ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فن آوری / باز کردن گوشی با اسکنر اثر انگشت

باز کردن گوشی با اسکنر اثر انگشت

اپلیکیشن Fingerprint Quick Action: باز کردن گوشی با اسکنر اثر انگشت

اپلیکیشن Fingerprint Quick Action: باز کردن گوشی با اسکنر اثر انگشت

یکی از ویژگی های گوشی های گوگل پیگسل این است که می توانید با استفاده از حسگر اثر انگشت نوتیفیکیشن ها را فراخوانی کرده و تنظیمات سریع گوشی را انجام دهید. این قابلیت راه دیگری برای ارتباط برقرار کردن با گوشی را فراهم کرده است و حسگر اثر انگشت تا زمانی که صفحه گوشی روشن است مورد استفاده قرار نمی گیرد.

خوشبختانه این قابلیت به گوشی های دیگر هم راه پیدا کرده است و برنامه ای طراحی شده است که بتوان حسگر اثر انگشت را بعد از باز شدن صفحه نیز استفاده کرد.

این برنامه به شما این امکان را می دهد که با لمس کردن حسگر اثر انگشت صفحه گوشی را خاموش کنید. در واقع به عنوان دکمه دوم پاور گوشی عمل می کند. برای اجرای این برنامه باید مراحل زیر را انجام دهید:

گام اول: اپلیکیشن Fingerprint Quick Action را نصب کنید

این اپلیکیشن که حسگر اثر انگشت را به دکمه پاور تبدیل می کند Fingerprint Quick Action نام دارد و در گوگل پلی استور می توانید آن را پیدا کنید.

باز کردن گوشی با اسکنر اثر انگشت

گام دوم: فعال کردن سرویس

برنامه را باز کنید و تیک گزینه Enable در بالای صفحه را بزنید. از این زمان به بعد می توانید خدمات دسترس پذیری اپلیکیشن را فعال کنید. پس باید مراقب باشید.

باز کردن گوشی با اسکنر اثر انگشت

سپس گزینه Single tap action را انتخاب کنید و آن را روی Sleep تنظیم کنید. در مرحله بعد حسگر اثر انگشت را لمس کنید، سپس از شما خواسته می شود که ویژگی های دیگری را فعال کنید. که در این جا باید Allow modify system settings را فعال کنید تا مراحل نصب گوشی به پایان رسیده باشد.

باز کردن گوشی با اسکنر اثر انگشت

گام سوم: تنظیم کردن آپشن ها

ممکن است نگران این باشید که شاید ناگهان دستتان به اسکنر اثر انگشت بخورد. نیازی به نگرانی نیست چون سازنده این برنامه فکر این مشکل را هم کرده است. اگر گزینه Response enrolled fingerprints only را فعال کنید اسکنر تنها زمانی صفحه را قفل می کند که یکی از انگشت های ثبت شده را به طور کامل روی آن قرار دهید.

برای این که مطمئن شوید صفحه گوشی با مدیریت خود اندروید قفل نشود پیشنهاد می کنم وارد گزینه Non-Xposed mode settings شوید و گزینه Foreground service را فعال کنید.

باز کردن گوشی با اسکنر اثر انگشت

گام چهارم: تنظیمات گوشی های روت شده

اگر گوشی شما روت شده است باید یکسری تنظیمات برای آن انجام دهید. به دلیل مسائل امنیتی در اندروید هر زمان که گوشی توسط یک اپلیکیشن قفل می شود برای باز کردن آن باید رمز وارد کنید.

برای جلوگیری از این مسئله وارد منوی Non-Xposed mode settings شوید، Screen off method را انتخاب کنید و روی گزینه Simulating a power button press (ROOT) آن را تنظیم کنید. سپس در پنجره ای که باز می شود گزینه Grant را انتخاب کنید.

باز کردن گوشی با اسکنر اثر انگشت

گام پنجم: گوشی را با حسگر اثر انگشت خاموش کنید

اکنون که تمام مراحل نصب و تنظیم را طی کردیم سر اصل مطلب برویم. وقتی می خواهید صفحه گوشی را خاموش کنید فقط کافی است انگشت را روی اسکنر اثر انگشت قرار دهید. اگر گوشی روت شده نباشد مجبورید هر بار برای باز کردن گوشی رمز گوشی را وارد کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *