چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / بانوان / ازدواج / بدبینی زوجین در زندگی زناشویی

بدبینی زوجین در زندگی زناشویی

همسر شکاک,شک های همسر,همسر بدبین
بدبینی زوجین در زندگی زناشویی

اگر شما از سالم بودن روابط خود اطمینان دارید و شک‌های همسرتان خیلی زیاد است و این مشکل در طول زندگی مشترکتان تداوم داشته است، احتمال دارد همسرتان آدم بدبینی باشد یا در صورت شدت مشکل، احتمال اختلال پارانوئید (بیماری بدبینی) وجود دارد. در این صورت بهتر است. درمانگری توسط روان‌شناس انجام و افکار همسرتان اصلاح شود. در خور ذکر است که شما هم باید تغییراتی در رفتار خود ایجاد کنید تا شک و بدبینی همسرتان کمتر شود.

انجام ندادن رفتارهای شک برانگیز

ممکن است شما رفتارهایی انجام می‌دهید که همسرتان به آن‌ها حساس است؛ به طور مثال برای گوشی همراه‌تان رمز گذاشته‌اید و پنهانی از آن استفاده می‌کنید؛ یا زمانی که بیرون می‌روید در ارتباط با جنس مخالف راحت هستید. برای بهبود شرایط روحی همسرتان، لازم است در این گونه رفتار‌ها تجدیدنظر کنید و تا مدتی کارهایی که همسرتان روی آن‌ها حساس است، انجام ندهید.

یافتن مصادیق محبت از نظر همسر

با توجه به اینکه اصلیترین نیاز همسر تان محبت است، سعی کنید بیشتر به همسرتان محبت و توجه داشته باشید و برای بودن در کنار او وقت اختصاص بدهید و در آن وقت به دور از تمام دغدغه‌ها و قید و بندهای بیرونی با همسرتان گفت‌و‌گو کنید. همچنین از آنجا که مصادیق محبت برای هر فردی متفاوت است از همسر خود بپرسید که چه چیزهایی را محبت تلقی می‌کند. به طور مثال ممکن است خانمی خرید گل و هدیه را نشانه محبت بداند یا اینکه دوست داشته باشد زمانی که مهمان می‌آید همسرش به او کمک کند و… با پی بردن به نظر همسرتان درباره مصادیق محبت و انجام آن‌ها، به او اطمینان دهید که دوستش دارید. این کار تأثیر زیادی در حفظ آرامش بین شما دارد. وقتی همسرتان مطمئن شود شما به او علاقه دارید تا حد زیادی از بدبینی او کم می‌شود.

اضطراب همسرتان را بیشتر نکنید

به همسرتان توصیه کنید میزان فعالیت‌های فردی و اجتماعی‌اش را افزایش بدهد؛ به عبارتی دیگر، ساعت‌های بیکاری خود را کم کند و با افزایش ارتباط اجتماعی و رفت و آمد با اقوام و دوستانش از فکرهای بیهوده دوری کند. همچنین توجه داشته باشید که خانم‌هایی که حساسیت‌های بیش از حد به همسر خود دارند، دچار استرس و اضطراب بیشتری هستند؛ بنابراین از انجام رفتارهایی که استرس او را بیشتر می‌کند، با جدیت پرهیز کنید.

منبع : niksalehi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *