یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / سرگرمی / بزرگترین قلعه های جهان

بزرگترین قلعه های جهان

پارسا سیتی: پیدا کردن بزرگترین قلعه در جهان ، آنطور که به نظر می رسد ساده نیست. اول ، اگرچه معمولا به عنوان ساختار دفاعی برای محل اقامت یک حاکم یا اشراف زاده تعریف شده است ، اما همیشه روشن نیست که قلعه واقعا چیست. اکثر مردم معتقد هستند که کاخ کرملین مسکو یک قلعه نیست ، اما در مورد قلعه در ژاپن یا هند چه طور ؟ دوم ، چه معیاری باید برای اندازه گیری استفاده شود و چگونه باید تعیین گردد ؟ با توجه به کتاب رکوردهای جهانی گینس ، قلعه پراگ بزرگترین مجموعه قلعه است ، در حالی که ویکیپدیا قلعه ویندسور را به عنوان بزرگترین قلعه مسکونی معرفی کرده است.

۱۰ قلعه ادینبورگ (Edinburgh Castle)

قلعه ادینبورگ

قلعه ادینبورگ با ۳۵۷۳۷ متر مربع بر روی تخته سنگ های آتشفشانی منقرض شده قرار دارد که بر افق شهر ادینبورگ در اسکاتلند مسلط می باشد. قدمت تعداد کمی از ساختمان های کنونی به قرن ۱۶ باز می گردد. به استثنای چیل سنت مارگارت ، قدیمی ترین ساختمان باقی مانده در ادینبورگ که قدمتش به اوایل قرن ۱۲ بازمی گردد.

۹  ارگ حلب (Citadel of Aleppo)

ارگ حلب

ارگ حلب با ۳۹۸۰۴ متر مربع ، قدیمی ترین قلعه در جهان است. این قلعه بر روی تپه ای با ارتفاع ۵۰ متر در مرکز شهر حلب ، سوریه قرار دارد. قدمت استفاده از تپه حداقل به اواسط ۳هزار سال قبل از میلاد باز می گردد. پس از آن توسط تمدن های زیادی از جمله یونانیان ، رومیان شرقی ، آیوبیدزها و مملوکان اشغال شد که اکثر ساخت و سازهایی که امروزه وجود دارند قدمتشان به قرن ۱۳ بازمی گردد.

۸  قلعه هیمجی (Himeji Castle)

قلعه هیمجی

به طور کلی قلعه هیمجی با ۴۱۴۶۸ متر مربع به عنوان زیباترین قلعه ژاپن در نظر گرفته می شود و یکی از معدود مکان هایی می باشد که از نابه سامانی های جنگ داخلی ، زلزله و بمب گذاری ها در امان مانده است. این قلعه برای اولین بار در قرن ۱۴ ساخته شد و به تدریج در طول قرن ها گسترش یافت. این مجموعه قلعه ، به صورتی که در حال حاضر سالم مانده است ، در سال ۱۶۰۹ تکمیل شد.

۷  قلعه بودا (Buda Castle)

قلعه بودا

قلعه بودا با ۴۴۶۷۴ متر مربع در راس جنوبی تپه ای در بوداپست در مجارستان قرار دارد که برای اولین بار پس از حمله مغول به رهبری شهروندان بودا برای دفاع راحت تر در قرن ۱۳ ساخته شد. امروزه این قلعه دارای ترکیبی از سبک های معماری اعم از گوتیک تا باروک می باشد که بارها و بارها مورد تهاجم قرار گرفت و به دنبال آن دوباره به سبک همان دوره بازسازی شد.

۶  قلعه اسپیس (Spis Castle)

قلعه اسپیس

قلعه اسپیس با ۴۹۴۸۵ متر مربع در شرق اسلواکی یکی از بزرگترین قلعه های قرون وسطی در اروپای مرکزی می باشد. بدنه اصلی این قلعه در نیمه اول قرن ۱۳ از دیواره های سنگی و پایین ترین حیاط در قرن ۱۵ ساخته شدند. این محل زیبا در حومه شهر واقع شده است که اغلب برای فیلم استفاده می شود از جمله قلب اژدها (۱۹۹۶) و آخرین لژیون (۲۰۰۶).

۵  قلعه هوهنسالزبورگ (Hohensalzburg Castle)

قلعه هوهنسالزبورگ

قلعه هوهنسالزبورگ با ۵۴۵۲۳ متر مربع در شهر سالزبورگ ، اتریش قرار دارد و یکی از بزرگترین و بهترین قلعه های حفظ شده در اروپا است. این قلعه در سال ۱۰۷۷ ساخته شد و به طور قابل توجهی بین سال های  ۱۴۹۵ و ۱۵۱۹ گسترش یافت که به کمی بیشتر یا کمتر از مقیاس های فعلی اش رسید.

۴  قلعه ویندسور (Windsor Castle)

قلعه ویندسور

قلعه ویندسور با ۵۴۸۳۵ متر مربع که اغلب به عنوان بزرگترین قلعه مسکونی جهان نام برده می شود، قطعا بزرگترین قلعه در انگلستان است. این قلعه یکی از اقامتگاه های رسمی ملکه الیزابت دوم است ، که بسیاری از تعطیلات آخر هفته از سال را برای سرگرمی های ایالتی و خصوصی در اینجا می گذراند.

۳  قلعه پراگ (Prague Castle)

قلعه پراگ

قلعه پراگ با ۶۶۷۶۱ متر مربع یکی از بزرگترین قلعه ها در جهان است (با توجه به کتاب رکوردهای گینس). قدمت این قلعه به قرن ۹ باز می گردد و تا نیمه ی دوم قرن ۱۸ چندین بار گسترش یافت. خود این قلعه دارای مناظر گسترده ای مانند کلیسای جامع سنت ویتوس و کلیسای سنت جورج است.

۲  قلعه مرانگار (Mehrangarh Fort)

قلعه مرانگار

اگرچه رسما دژ نامیده می شود ، اما به راحتی می توان قلعه مرانگار با ۸۱۲۲۷ متر مربع را قلعه ای در هند در نظر گرفت. این قلعه بر روی تپه ای ۱۲۲ متری قرار دارد که دارای ۳۶ متر ارتفاع و ۲۱ متر عرض دیوارها است که بعد از ورود از هفت دروازه وارد آن می شوید. این قلعه در ابتدا در سال ۱۴۵۹ توسط بنیانگذار جادهاپور ساخته شد و پس از آن رائو جودها پایتخت خودش را به اینجا منتقل کرد. با این حال قدمت بیشترین قسمت از آنچه در امروز می بینید به قرن ۱۷ بازمی گردد.

۱  قلعه مالبورک (Malbork Castle)

قلعه مالبورک

قلعه مالبورک با ۱۴۳۵۹۱ متر مربع ، بزرگترین قلعه جهان در لهستان قرار دارد. این قلعه در سال ۱۲۷۴ توسط شوالیه توتنیک تاسیس شد که از آن به عنوان مقری برای کمک به شکست دشمنان لهستان و حکومت سرزمین بالتیک شمالی استفاده می کرد. این قلعه تا زمان عقب نشینی شوالیه ها در سال ۱۴۶۶ ، در زمان های مختلفی برای میزبانی از آن ها گسترش یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *