یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فن آوری / بهترین روش برای خشک کردن گوشی خیس

بهترین روش برای خشک کردن گوشی خیس

گوشی همراه

فکر کنید که شما با ذوق و شوق فراوان یک گوشی همراه گران قیمت خریداری کرده اید ولی با یک غفلت کوچک امکان دارد این گوشی داخل جوی آب و یا سرویس بهداشتی شما بیوفتد اینجاست که تمام برناه و اطلاعاتی که بر روی این همراه با وفا ذخیره کرده بودید از دست میرود . معمولا گوشیها بعد از افتادن در آب تمام اطلاعات آنها از بیمن نمی رود مخصوص گوشیهای هوشمند جدید که یکی از قابلیت های کاربردی آنها که در تبلیغات زیاد به آن اشاره می شود ضد آب بودن آن می باشد . تصور کردن به این موضوع که تمام اطلاعات از دست رفته است بسیار درد ناک است اما تا نابود شدن گوشی همراه شما زمان بسیاری باقی مانده است. بنده میخوام ترفندی را برای شما آموزش دهم که تلفنتان را نجات میدهد .

اول به این داستان واقعی دقت کنید:

یکی از خبرنگار های آمریکایی پس از یک دوچرخه سواری بسیار طولانی به خانه باز میگردد و به شستن دست و صورت میپردازد ،خبرنگار  به علت این که کیف همراهش را در بد جایی قرار داده بود به محض چرخیدن تلفن ۴۵۰ دلاری آن درون سرویس بهداشتی میافتد. این فرد بعد از مدتی که از شوک در می آید تلفن خود را در آورده و شروع به خشک کردن آن با سشوار میکند  اما پس از مدتی متوجه میشود که این روش موثر نیست , پس با یکی از دوستانش که در این کار  تخصص داشته تماس میگیرد .

دوست عزیز او میخواهد که تلفن را در یک ظرف پر از برنج نپخته بگذارد ! بله درست است برنج نپخته شاید شما هم بدانید که برنج قابلیت فوق لعاده ای برای جذب رطوبت دارد . این فرد پس از گذاشتن تلفن خود در ظرف برنج به مدت یک روز کاملا سالم و مانند روز اولش میشود .

ولی راه کار دومی که میتوان انجام داد این است که اول باطری گوشی را خارج کرده سپس به وسیله کاغذ و یا دستمالهایی که آب را جمع میکنند تلفن را خشک کنید سپس آن را در داخل الکل به مدت کوتاهی بخیسانید و بگذارید که خشک شود این روش برای خشک کردن اتصالات داخلی تلفن شما بسیار موثر است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *