یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / کامپیوتر / ترفند / بی رحمانه برنامه هایی که هنگ کرده اند و بسته نمی شوند را با Process Explorer ببندید

بی رحمانه برنامه هایی که هنگ کرده اند و بسته نمی شوند را با Process Explorer ببندید

2 بی رحمانه برنامه هایی که هنگ کرده اند و بسته نمی شوند را با Process Explorer ببندید

بی رحمانه برنامه هایی که هنگ کرده اند و بسته نمی شوند را با Process Explorer ببندید !!! عنوان آموزش شاید به نظر شما عجیب به نظر برسد ولی مفهوم آن درست می باشد . تا به حال چند بار پیغام هنگ کردن ویندوز یا بسته نشدن برنامه هایی که در حال اجرا بوده اند را مشاهده کرده اید  ؟ برای من که در روز زیاد اتفاق می افتد زیرا مجبور هستم برای درست کردن آموزش نرم افزارهای مختلفی را اجرا کنم که این کار باعث می شود سخت افزار سیستم با برنامه ها درگیر و توان پردازشی پردازنده هم به طور چشمگیری مورد استفاده قرار گیرید . هنگ کردن ویندوز هم شبیه کار اضافی کشیدن از مغز می باشد که به محض خسته شدن یا سردرد می گیریم یا دیگر حوصله انجام هیچ کاری را نداریم . ویندوز هم به همین صورت می باشد . وقتی زیاد از آن کار بکشید هنگ می کند . برای رفع خستگی مغز استراحت لازم است ولی برای سیستم عامل کمی موضوع متفاوت می باشد . شما باید بتوانید برنامه هایی که در حال اجرا هستند را ببنیدید . نرم افزار Process Explorer می تواند به ویندوز شما کمک کند تا با غیر فعال کردن برنامه هایی که باعث بوجود آمدن مشکل برای ویندوز شده اند ، از هنگ کردن ویندوز جلوگیری کنید .  در ادامه لینک دانلود همراه با آموزش استفاده از Process Explorer را توضیح میدهم .

۱. جهت دانلود Process Explorer بر روی این لینک کلیک کرده و برنامه را بعد از دانلود نصب کنید .  به محض اجرا شدن تمام سرویس ها و برنامههایی که در حال اجرا می باشند نمایش داده می شود .

1 بی رحمانه برنامه هایی که هنگ کرده اند و بسته نمی شوند را با Process Explorer ببندید

 

۲. هر برنامه ای که می بینید CPU بیش از اندازه ای را استفاده می کند کافیست انتخاب کرده ، بر روی آن کلیک راست و گزینه Kill Process Tree را انتخاب کنید . به همین سادگی ویندوز از حالت هنگ خارج می شود . یکبار  این برنامه را تست کنید تا متوجه کاربرد آن شوید .

2 بی رحمانه برنامه هایی که هنگ کرده اند و بسته نمی شوند را با Process Explorer ببندید

منبع: learning.asarayan.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *