دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فن آوری / ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate

ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate

ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate 7

در اپلیکشن Google Translate شما می توانید متن خود را به روش های متفاوتی از جمله صدا ، دست خط و دوربین وارد کنید تا کار ترجمه صورت بگیرد و از ویژگی های آن می توان ذخیره ی ترجمه های مورد علاقه خود برای دسترسی آفلاین و پشتیبانی از زبان های فارسی و عربی را نام برد هم اکنون نرم افزار Google Translate  را می توانید در ادامه مطلب و به صورت رایگان از سایت دریافت نمایید.

به طور کلی Google Translate یکی سرویس ترجمه‌ی آنلاین رایگان است که می‌تواند امکان ترجمه‌ی فوری کلمات، جملات، صفحات وب را در چندین زبان مختلف و مطرح دنیا فراهم می‌آورد. ترجمه‌های ارائه‌شده از سوی این سرویس اگر چه  گاهی فاصله‌ی زیادی با ترجمه زنده کلامی ایده آل دارند، اما گوگل تمام سعی خود را می‌کند تا این سرویس روز به‌روز بهتر شود. این سرویس حتی این امکان را به شما می‌دهد که با استفاده از کیت ابزار ترجمه ( Translator Toolkit ) یا بارگذاری حافظه‌ی ترجمه خود به Translator Toolkit کیفیت ترجمه را بهبود بخشید.

بهتر است بدانید در حال حاضر سرویس ترجمه‌ی گوگل حداقل برای ترجمه به زبان فارسی، چندان خوب عمل نمی‌کند و بیشتر می‌توان از آن به عنوان یک فرهنگ لغت و برای ترجمه‌ی یک کلمه یا عبارت بهره برد.
گوگل در بلاگ رسمی خود نوشته است:ترجمه Google به میلیون‌ها نفر در برقراری ارتباط و یادگیری زبان‌های جدید کمک می‌کند، اما همیشه می‌تواند از یک کمک کوچک استفاده کند. خوشبختانه، افراد چند زبانه زیادی در گوشه و کنار جهان پیشنهاد همکاری داده‌اند.

گوگل در انجمن جدید خود گزینه‌هایی برای کمک‌های مختلف‌، شامل تولید ترجمه‌های جدید و رتبه‌بندی ترجمه‌های موجود قرار داده است. همچنین وعده داده که گذشت زمان، راه‌های بیشتری برای مشارکت پیدا خواهد کرد تا کاربران تاثیر کمک‌ها و فعالیت‌های خود را در انجمن، بیشتر مشاهده کنید. گوگل همچنین صفحات انجمن را بومی‌سازی می‌کند تا زبان پیش‌فرض شما را پشتیبانی کند. گوگل گفته است اگر شما نظرات و ایده‌هایی در مورد بهبود و رشد انجمن این شرکت دارید، مایل به شنیدن آنها است و از شما خواسته است تا از طریق پیوند “ارسال بازخورد” در پایین صفحه Google Translate نظرات و پیشنهادهای خود را به گوش گوگل برسانید.
لینک دانلود
پس از نصب برنامه وارد آن شوید. برنامه به صورت پیش فرض دو زبان انگلیسی و اسپانیایی را قرار داده است.که شما می توانید با ضربه زدن بر روی زبان ها زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید.

ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate 1
شما می توانید با زدن برروی علامت دوربین ترجمه ی تصویری را فعال کنید طرز کار این برنامه به طوری است که با قرار دادن دوربین بر روی نوشته ی مورد نظر برنامه به صورت خودکار متن نوشته شده را برای شما ترجمه می کند .

ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate 2

ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate 3
همچنین می توانید با ضربه زدن بر روی علامت میکروفون از ویژگی ترجمه ی صوتی استفاده کنید.
روش استفاده از این برنامه به این صورت است که شما پس از آماده شدن برنامه صحبت می کنید و پس از مدتی برنامه به صورت خودکار آن را به زبان دلخواه ترجمه می کند.

ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate 4

ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate 5
در مرحله آخر می توانید با زدن بر روی آیکون مطابق شکل وارد صفحه ی مربوط به دست خط می شوید.

ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate 5
شما برای نوشتن باید در قسمت نشان داده شده درعبارت و یا کلمه ی مورد نظرتان را تایپ کنید.

ترجمه متن با زبانهای متفاوت از طریق اپلیکیشن Google translate 7

منبع: learning.asarayan.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *