چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / بانوان / بارداری و زایمان / تشخیص جنسیت جنین در ۵ هفتگی

تشخیص جنسیت جنین در ۵ هفتگی

آزمایش خون پیشرفته ای ارایه شده است که می تواند جنسیت جنین را در سن پنج هفتگی به مادر باردار بگوید.

از این آزمایش می توان برای انتخاب جنسیت جنین نیز بهره گرفت.

آزمایش خون تشخیص جنسیت جنین در هفته پنجم بارداری

به گزارش دیلی میرور، گروهی از محققان بیمارستان Cheil در سئول کره جنوبی دریافتند، نسبت های مختلف از دو آنزیم که می توان آنها را از خون مادر باردار گرفت نشان دهنده جنیسیت جنین در سن پنج تا شش هفتگی است.

دانشمندان می گویند اگر مادر حامل بیماری های مرتبط با کروموزوم X- اطلاع زودهنگام از جنسیت جنین مهم است. بیماری های مرتبط با کروموزوم X- می تواند موجب بروز بیماری هایی مانند دیستروفی عضلانی یا هموفیلی شود.

از سوی دیگر آنها می گویند جنین های مونث یا عاری از بیماری اند یا حامل، اما جنین مذکر ۵۰ درصد شانس به ارث بردن بیماری را دارد و از این رو والدین می توانند جنین را سقط کنند.

این شیوه قابلیت تعیین جنسیت را دارد.ازاین رو باید توجه دقیقی در مورد استفاده از این ابزار تحلیلی در موقعیت های بالینی داشت.

روش سونوگرافی کنونی می تواند جنسیت جنین را در حدود پنج ماهگی مشخص کند.آزمایش تهاجمی نیز وجود دارد که می تواند در هفته یازدهم انجام شود.

اما این آزمایش، خطر یک تا دو درصدی سقط را در پی دارد چرا که مستلزم نمونه برداری از مایع آمنیوتی محافظ جنین است.

پژوهشگران می گویند آزمایش جدید آنها می تواند نیاز به انجام فرایندهای تهاجمی را در زنان باردار حامل ناهنجاری های کروموزومی مرتبط با X بکاهد.

این پژوهشگران پلاسمای خون مادر را از ۲۰۳ زن در طول سه ماهه نخست بارداری جمع آوری و بررسی کردند.

آنها توانستند به طور دقیق جنسیت جنین را در هفته پنجم با اندازه گیری نسبت میزان آنزیم های DYS14 و GAPDH در پلاسمای خون تعیین کنند.

 

منبع:سلامت نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *