چهارشنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۶
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / سلامت / خلاص شدن از شر لک های تیره صورت

خلاص شدن از شر لک های تیره صورت

خلاص شدن از شر لک های تیره صورت

 

فود رژیم: از کک و مک تا نقاط مربوط به سن تا جای زخم، چهره بسیاری از ما را بطور ناخود آگاه ناهموار می سازد در حالی که بسیاری از محصولات سفید کننده و راه حل های در بازار وجود دارد اما همه آنها برابر تولید نشده اند و برخی حتی می تواند خطرناک باشند دانستن آنچه که به دنبال آن می تواند کمک کند تا یک گزینه سالم را انتخاب کنید مهم است.
دکتر دیوید E بانک از بیمارستان جدید پروتستان نیویورک می گوید هیپرپیگمانتاسیون یا ( نقاط تیره ) می تواند در اثر جای جوش، قرار گرفتن در معرض بیش از حد آفتاب و یا تغییرات هورمونی ایجاد شود انواع کرم و سرم وجود دارد که بیماران می توانند برای کمک به روشن و درخشان کردن و کاهش مناطق تیره در طول زمان استفاده کنند.
اما با هر یک از این گزینه های درمانی خطراتی هم وجود دارد.

کرم و سرم های هیدروکینون

شاید محبوب ترین راه حل نقطه به نقطه برای سفید کردن پوست استفاده موضعی از کرم های هیدروکینون است. اداره غذا و دارو (FDA) غلظت این ماده فعال را به دو درصد در محصولات بدون نسخه و سه تا چهار درصد در محصولات نسخه ای محدود می کند. این تنها عنصر طبقه بندی شده به عنوان یک عامل سفید کننده توسط FDA است.
در حالی محصولات آرایشی ایمن تلقی می شود که غلظت هیدروکینون در آن محدود باشد چرا که آن در غلظت های بالاتر خطرات بیشتری دارد. در واقع، در آفریقای جنوبی، قانونی برای استفاده در همه وجود ندارد و آن به سمی یا مضر در کانادا طبقه بندی شده است.
گروه کاری محیط زیست می گوید: شواهد قوی وجود دارد که عنصر سازنده هیدروکینون مسموم کننده پوست انسان و همچنین یک آلرژی زا است. همچنین شواهدی وجود دارد که این ماده عامل سرطان است اما تحقیقات موجود محدود است.
لذا توصیه می شود که استفاده از محصولات حاوی هیدروکینون فقط  در کوتاه مدت باشد و اگر شما تجربه سوزش، تیره شدن غیر معمول پوست و یا هر گونه عوارض جانبی دیگر را داشتید دارو را قطع کنید.

محلول رتینول

محصولاتی مانند رتین-  A و  Renova یک راه حل جایگزین هستند آنها حاوی مواد تشکیل دهنده ای مانند آلفا هیدروکسی اسید و رتینوئیک اسید هستند آنها برای افزایش برگرداندن سلول، سرعت بخشیدن به لایه برداری، توسعه جدید و رشد پوست سالم فعالیت دارند.
این مواد می توانند بطور قابل توجهی سبب خشک کردن پوست و حساسیت آن را نسبت به اشعه خورشید بیشتر کنند اگر شما این  محلول را انتخاب می کنید درک کنید که آنها را می توانید برای چند ماه به کار برید ولی مطمئن شوید که شما هر روز از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنید.

لیزر درمانی و لایه برداری

گزینه های تهاجمی بیشتر برای روشن کردن نقاط تیره در درمان با لیزر وجود دارد این روش با هدف قرار دادن نقاط تیره با انرژی نور متمرکز کار می کند و سبب حذف لایه به لایه پوست می شود.
چندین نوع مختلف از درمان با لیزر وجود دارد و این راه حل سریعتر از محصولات موضعی موثر است اما لازم است تا خطرات آن گفته شود.
در روشن کردن پوست با لیزر، شما ممکن است تجربه:
کبودی
ورم
سرخی
سفتی
اسکار
عفونت
تغییرات بافت پوست را داشته باشید.
لایه بردارها و محصولات لایه برداری برای برداشتن سلول های مرده پوست از لایه فوقانی پوست کار می کند و به طور مساوی لایه زیر پوست را سفت می کند آنها همچنین با خطرات بیش از حد مانند سوزش پوست همراه هستند.
راه حل های طبیعی
شما می توانید محصولات بدون نسخه طبیعی برای روشن کردن پوست پیدا نمایید ترکیبات مشترک در این محصولات با توجه به نظر دکتر بانک عبارت از ویتامین C، اسید آزالائیک، عصاره انار، بتا کاروتن و حتی عصاره شیرین بیان می باشند.
در حالی که این ها خطرات کمتری نسبت به گزینه های ذکر شده در بالا دارند ولی پوست شما می تواند حساسیت یا واکنش آلرژیک تقریباً به هر چیزی (محصولات طبیعی گنجانده شده ) را نیز داشته باشد.

پیشگیری از ایجاد لکه های تیره پوست

بسیاری از محصولات سفید کننده خطرات حداقلی دارند به طور معمول اجتناب از آسیب های پوستی در وهله اول بهترین راه حل است و مراقبت برای محافظت از پوست خود حتی پس از ایجاد لکه ها از بدتر شدن پوست جلوگیری می کند.
دکتر بانک می گوید حفاظت از آفتاب، کلیدی در محو شدن لکه های سیاه است استفاده از محصولات با مواد تشکیل دهنده مانند مسدود کننده اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم بسیار مهم است در غیر این صورت این نقاط حتی بعد از برداشتن بر می گردد.
قبل از اینکه دیر شود مشورت با یک متخصص پوست به احتمال زیاد می تواند شما را به سمت گزینه ای با بهترین چشم انداز و حداقل خطرات هدایت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *