شنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / بانوان / درمان‌های تیرگی زیر بغل

درمان‌های تیرگی زیر بغل

درمان‌های تیرگی زیر بغل

مدآنلاین: همه ما دوست داریم زیر بغلمان با رنگ بقیه جاهای پوست یکی باشد اما زیر بغل بیشتر ما از جاهای دیگر بدن تیره‌تر است. این باعث می‌شود که نتوانیم لباسی که دلمان می‌خواهد را بپوشیم. اما می‌شود به سادگی این مشکل را در خانه  برطرف کرد.

فقط کافیست این کارها را مرتب انجام دهید تا زیر بغل‌تان همیشه تمیز باشد.

کارهایی که نباید انجام دهید:

از پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ و یا پارچه‌های پلاستیک دار بپرهیزید، چون این لباس‌ها باعث بروز حساسیت می‌شوند.

مراقب باشید که اسپری را مستقیم روی پوست نزنید. حداقل آن را با ۶ سانتیمتر فاصله اسپری کنید. مواد شیمیایی داخل دئودورانت‌ها باعث تیرگی زیر بغل می‌شوند.

استفاده از کرم‌های موبر را محدود کنید چون مواد شیمیایی داخل آنها پوست را تیره می‌کنند. بعد از استفاده از آنها زیر بغل را با آب گرم بشویید و برای خلاصی از مواد شیمیایی، رویش ماتپک بزنید تا زیر بغل را خشک و تمیز کند.

اگر عضلات بازو شل و بزرگ باشد احتمال تیرگی زیر بغل بیشتر است.

چند درمان خانگی ساده

– کمی آب لیمو را با جوش شیرین اضافه کنید تا خمیری شود، سپس این خمیر را به زیر بغل‌تان بمالید و بعد از خشک شدن آن را کاملا بشویید و خشک کنید.

درمان‌های تیرگی زیر بغل

– یک تکه سیب زمینی خام را به زیر بغل‌تان بمالید. آب سیب زمینی مانند یک سفید کننده پوست عمل می‌کند.

درمان‌های تیرگی زیر بغل

– به یک قاشق پودر چوب صندل  کمی گلاب اضافه کنید تا خمیری درست شود و آن را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زیر بغل‌تان بگذارید و کاملا بشویید و خشک کنید.

– با یک قاشق آب لیمو و یک قاشق عسل و یک قاشق پودر گردو یا بادام زمینی اسکرابی درست کنید. آن را به مدت ۲۰ دقیقه زیر بغل‌تان بگذارید. عسل پوست را تغذیه می‌کند و لیمو هم مانند یک سفید کننده عمل می‌کند. دانه‌های روغنی هم به پوست مواد مغذی و روغن مفید می رسانند.

– یک موز رسیده را له کنید و آن را با یک قاشق آب لیمو مخلوط کنید و اندازه یک نوک انگشت به آن زردچوبه اضافه کنید. آن را به زیر بغل‌تان بزنید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید و خشک کنید.

درمان‌های تیرگی زیر بغل

– سعی کنید به جای دئودورانت از پودر ضد قارچ یا پودر آلوم استفاده کنید.

هر کدام از مواردی که فکر می‌کنید برای‌تان خوب است را استفاده کنید. زیر بغل به خاطر اینکه کمتر هوا می‌خورد به مراقبت بیشتری احتیاج دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *