جمعه , ۱ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / کامپیوتر / شبکه و اینترنت / رنک الکسا یا گوگل

رنک الکسا یا گوگل

 رنک الکسا یا گوگل کدام بهتر است ؟

آسا رایان:  البته تمام موارد و نکات به صورت حدسی بوده و هنوز منبعی وجود ندارد که بتوان به صورت صد در صد به آن تکیه کرده و بخواهیم بگوییم که با انجام آن می توانیم به نتایج مطلوب برسیم . اما طی تجربه می توان با رعایت کردن یکسری از نکات به نتایج مطلوب رسید .از موضوع مقاله دور نشویم ، همانطور که میدانید و در رسانه های مختلف مشاهده می کنید  صاحبان سایت‌های زیادی هستند که این روزها به دنبال رنک الکسای کمترند. هزینه‌های میلیونی برای آن می‌کنند و برای مقایسه سایت خود با دیگران، نمی‌دانند به رنکینگ گوگل انکا کنند یا سایت الکسا .  اگر رنک گوگل عدد بالایی را نمایش دهد، آن گاه آگهی‌دهنده‌ها نگرانی زیادی برای نمایش آگهی روی سایت نباید داشته باشند.

به همین خاطر است که در جهان اینترنت، برای صاحبان وب‌سایت این عدد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. با توجه به تجربه و خواندن مقالات متعدد متوجه شده ام که رنک گوگل کاملا با رنگ الکسا فرق دارد و اصلا یک تعریف دیگری برایش وجود دارد. گوگل برای رتبه بندی نتایجی که جستجو می شود معیار های زیادی دارد که یکی از آنها رنک آن سایت یا صفحه می باشد. این رنک مانند یک نمره در کانامه گوگل سایت شما می باشد که از ۰ تا ۱۰ می باشد. هرچه این نمره بالاتر باشد (برعکس الکسا) و به ۱۰ نزدیکتر باشد بهتر است. بدست آوردن این نمره ها کار دشواری برای وب سایت ها می باشد و باید زحمت زیادی برای آن کشیده شود. تخصیص این نمره به هر سایت تابع عوامل زیادی می باشد از جمله رعایت کردن استاندارهای طراحی وب سایت ، نداشتن خطاهای سرور و ۴۰۴، سرعت بالا آمدن سایت، تعداد صفحات سایت و از همه مهم تر بک لینک های شما در سایت های مختلف.
با این وجود اگر موارد بالا را رعایت کرده باشید و رنکینگ شما از طرف گوگل صفر اعلام شد به این معنا نیست که گوگل هیچ اهمیتی به سایت نمی‌دهد و هیچ ترافیکی از طرف گوگل به سوی شما روانه نخواهد شد. صفحاتی هستند که ۱۲ تا ۱۵ هزار پیچ ویو دارند و حدود ۹۰ درصد مخاطب آن‌ها از طرف گوگل می‌آید . وب مسترها دوست دارند اعتبار بیشتری برای سایت خود مهیا کنند. سایت‌های زیادی هم می‌بینیم که اطلاعات کمی روی آن قرار دارد اما رنک گوگل خوبی دارند. آن‌ها می‌خواهند رنک گوگل خود را به رتبه‌ای خوب رسانده تا سایت خود را بفروشند. دستیابی به رنک گوگل خوب آسان نیست اما به نظر نمی‌رسد ترافیک عامل مهمی برای ارزیابی از طرف گوگلی‌ها باشد. سایت‌های زیادی هستند که اگرچه بازدیدکننده‌های زیادی دارند اما دارای رنک صفر هستند.
اما در الکسا موضوع متفاوت است . الکسا، لزوما به سایت‌هایی که بهتر فعالیت کنند رنک بهتری نمی‌دهد. الکسا تاکید بیشتری روی تعداد بازدیدکننده‌های سایت دارد. نزدیکی زمان انتشار مطالب اهمیت چندانی در رنک الکسا ندارد. اما تعداد مطالب و ترافیک بازدیدکنندگان روی رنک الکسا تاثیر می‌گذارد. اگر می‌خواهید رنکینگ بهتری داشته باشید بهتر است محتوای اختصاصی‌تری تولید و عرضه کنید و در سایت‌های دیگر مثل شبکه‌های اجتماعی با درج نشانی سایت فعالیت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *