یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / سلامت / صبر پیشه کنید وقتی زندگی طبق روال پیش نمی رود

صبر پیشه کنید وقتی زندگی طبق روال پیش نمی رود

صبر پیشه کنید وقتی زندگی طبق روال پیش نمی رود

وقتی کارها خوب پیش نمی رود تمرین صبر کنید

وقتی کارهاتون درست پیش نمیره، شغل، خانواده، سلامت، اقتصاده و… خیلی راحت ترس به سراغتون میاد. در این شرایط مثل گنجشکی که به شیشه پنجره برخورد میکنه نزدیک ترین راه خروجی رو پیدا می کنیم و به خودمون آسیب می رسونیم. راه حل های تدریجی مثل یک تونل ۲۰ ساله میمونن به نظر غیر قابل تحمل میاد اما همیشه صبر نتایج خوبی داره.

صبر، انتظار در مقابل سختی ها و نا امیدی ها ست و با شغل، سلامت و تندرستی در ارتباط است. صبر کردن کمی سخت اما ممکن است. و کارهایی که انسان های صبور انجام می دهند موارد زیر می باشد:

انسان های صبور

انسان های صبور بهتر کار می کنند

کسانی که درجه بی صبری و زودرنجی آن ها پایین است اعتراف می کنند که درخواست های شغلی میزان رضایت آن ها را افزایش می دهد. صبر چالش ها را لذت بخش می کند. اما کسانی که صبور نیستند زیر بار فشار مشکلات دستپاچه می شوند و از اقتصاد و مقررات اداری تاثیر منفی می گیرند.

انسان های بی صبر میل به کمال گرایی دارند بنابراین چندین کار را در زمان نامناسب متقبل می شوند. اما انسان های صبور می دانند که چند تکلیفی آرامش را از آن ها می گیرد. انسان های بی صبر چند تکلیف را بدون این که بدانند چگونه باید به نتیجه مطلوب برسند با هم انجام می دهند اما انسان های صبور کارهای شان را در جهت ذخیره زمان انجام می دهند.

انسان های صبور سالم هستند

بی صبری و کم تحملی یک سبک زندگی نا سالم است. بچه ها و نوجوانان بی صبر احتمال این که به سمت الکل و مواد مخدر بروند و شاخص توده بدنی بالایی داشته باشند بیشتر است و کمتر می توانند پول ذخیره کنند. انسان های صبور کمتر دچار افسردگی می شوند و تاثیرات مثبت بیشتری نسبت به انسان های بی صبر دارند. انسان های صبور مسائل مهم تری را در اولویت قرار می دهند. آن ها در کنار لیست کارها حواسشان به نیازهای جسمی و روانی شان نیز هست.

انسان های صبور در زمان مناسب عمل می کنند

انسان های خودسرانه وارد عمل نمی شوند. آن ها در جهت بلندترین اهداف و ارزش های شان وارد عمل می شوند. یک انسان صبور منتظر زمان مناسبی برای انجام کارها یا تغییر در آن ها می شود. صبر به معنای عمل نکردن نیست بلکه به معنای زمان بندی است. صبر منتظر زمان درست برای اجرا با اصول درست و به روش درست است.

انسان های صبور تمرین می کنند

تعصب ما روی زمان حال باعث شده فکر کنیم اکنون این لحظه مهم ترین زمان زندگی مان است و طوری زندگی می کنیم که انگار باید هم اکنون به اوج برسیم و این کمی طاقت فرسا و خسته کننده است. در واقع زمان حال بخشی از زمان هاست. انسان های صبور به زندگی به چشم تمرین نگاه می کنند. زیاد هیجان زده نشوید، آرام پیش بروید و با تواضع تمرین کنید.

انسان های صبور امیدوار هستند

انسان ها هر چه صبورتر باشند کمتر احساس نا امیدی می کنند.

هر وقت کارها درست پیش نرفت به بیرون از خودتان نگاهی بیندازید و به خاطر بیاورید که زندگی تنها یک تمرین است. با ذهن و جسم تان با مهربانی رفتار کنید و امید داشته باشید. اگر هیچ راهی نتوانستید پیدا کنید پس بهتر است صبر پیشه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *