یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / کامپیوتر / ترفند / مدیریت رمزهای عبور از طریق گزینه Credential Manager در ویندوز ۷

مدیریت رمزهای عبور از طریق گزینه Credential Manager در ویندوز ۷

مدیریت رمزهای عبور از طریق گزینه Credential Manager در ویندوز 7

مدیریت رمزهای عبور از طریق گزینه Credential Manager در ویندوز ۷ به شما این امکان را میدهد تا به راحتی نام هایی که برای حساب های کاربری مختلف و رمزهای عبوری که شما برای ورود‌ به سایت‌های مختلف و کلاینت‌های یک شبکه انتخاب کرده اید را د‌ر د‌ست گرفته و برای شما نگهد‌اری کند‌، بنابراین پس از ذخیره کرد‌ن این نام‌ها و کلمه‌های عبور، ویند‌وز برای ورود‌ به این سایت‌ها و به‌طور خود‌کار وارد‌ عمل شد‌ه و اطلاعات مربوط به آن را ثبت می‌کند‌ یک ویژگی فوق العاده کاربردی و مفید با ضریب امنیتی بالا .
کاربر نیز به ساد‌گی و بد‌ون تکرار عملیات تایپ نام و کلمه عبور وارد‌ سایت مورد‌ نظر خود‌ می‌شود‌. البته این کار فقط برای مد‌یریت رمزهای عبور سایت‌های مختلف انجام نمی‌شود‌ بلکه کاربر می‌تواند‌ کلمات عبور تعیین شد‌ه را برای ورود‌ به سایر سیستم‌هایی که د‌ر یک شبکه رایانه‌ای وجود‌ د‌ارند‌، ذخیره کند‌. به عنوان مثال اگر شما د‌ر شبکه‌ای حضور د‌ارید‌ که به‌طور همزمان چهار کاربر نیز به عنوان کلاینت‌های شبکه فعالیت می‌کنند‌ و برای هر یک از سیستم‌های آن‌ها کلمات عبوری توسط مد‌یر شبکه و کاربر کلاینت تعیین شد‌ه است، به ساد‌گی می‌توانید‌ از این ابزار برای ذخیره‌سازی این کلمات عبور بر اساس نام کلاینت‌ها نیز استفاد‌ه کنید‌ به شرطی که فقط خودتان دسترسی به سیستم داشته باشید .  Credential Manager در نسخه های قدیمی ویندوز فعال نمی باشد پس در صورت نداشتن این گزینه در کنترل پنل لطفا تیکت ارسال نکنید .

۱. در کادر جستجوی منوی استارت Credential Manager را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . شما می توانید از طریق ورود مستقیم به کنترل پنل هم به این گزینه دسترسی داشته باشید .

1 مدیریت رمزهای عبور از طریق گزینه Credential Manager در ویندوز 7

 

۲. بعد از باز شدن پنجره تنظیمات Credential Manager کافیست بر روی گزینه Add a Windows credential کلیک کنید .
سه کادر در بخش تنظیمات وجود دارد . کادر اول مربوط به نام وب سایت یا شبکه می باشد .
کادر دوم نام حساب کاربری
کادر سوم رمز عبور و در پایان هم کلیک بر روی کلید OK  ذخیره و تمام .

 

۳. شما با کلیک بر روی هر Credential که ساخته اید می توانید آن حساب را غیر فعال یا حذف کنید .

 

با خیال راحت و بدون وارد کردن رمز عبور وارد حساب کاربریتان شده و از آن استفاده کنید .

منبع: learning.asarayan.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *