دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / بانوان / بارداری و زایمان / مضرات مولتی ویتامین ها برای زنان

مضرات مولتی ویتامین ها برای زنان

مضرات مولتی ویتامین ها,مولتی ویتامین ها
تبیان : اگر فکر می کنید در معرض خطر کمبود ویتامین قرار دارید و برنامه غذایی ناسالمی دارید، برای تقویت بدن باید از مولتی ویتامین استفاده کنید. ولی مولتی ویتامین ها برای کسانی که وعده های غذایی متعادلی دارند مفید نیست و نیازی به این مکمل ندارند.

یک تحقیق مشترک در دانمارک و آمریکا نشان می دهد مادرانی که شش هفته قبل از لقاح، از مکمل های مولتی ویتامین استفاده می کنند، یک سوم بیشتر از دیگر مادران در معرض خطر سقط جنین قرار دارند.

محققان با بررسی ۳۵هزار زن در دانمارک دریافتند، مصرف منظم مکمل مولتی ویتامین شش هفته قبل از لقاح، تا ۳۲ درصد احتمال سقط جنین را افزایش می دهد.

نتایج این مطالعه، موجب نگرانی مادرانی می شود که در حال اقدام برای بارداری هستند و برای ارتقای سلامتی خود و جنین، از مکمل های ویتامینی استفاده می کنند.

گرچه مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است، اما متخصصان معتقدند اگر قصد بارداری دارید، قبل از مصرف هر گونه دارو یا مکمل حتما با پزشکتان مشورت کنید.
بهترین روش برای دریافت ویتامین ها و مواد معدنی این است که از طریق یک برنامه غذایی مناسب و متعادل، مواد مورد نیاز بدن خود را تامین کنید

مضرات مولتی ویتامین ها,مولتی ویتامین ها

مصرف مولتی ویتامین احتمال ابتلا به سرطان پستان را بیشتر می کند

بسیاری از مردم امیدوارند که با کمک مولتی ویتامین ها بسیاری از بیماری ها را خنثی کنند، اما طی مطالعات جدید دانشمندان دریافته اند زنان مسن با مصرف مولتی ویتامین، احتمال ابتلای بیشتری به سرطان پستان پیدا خواهند کرد.

این مطالعات که در یک مجله تغذیه امریکایی منتشر شده است به ارتباط بین استفاده از مولتی ویتامین ها و سرطان پستان می پردازد و به اثبات می رساند که این مکمل به طور مستقیم به این بیماری کمک می کند.

یافته های یک دهه مطالعه بر روی بیش از ۳۵هزار زن سوئدی که بین سنین ۴۹ تا ۸۳ قرار داشتند، نشان داد ۹۷۴ زن مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده شدند.

محققان دریافتند زنانی که استفاده از مولتی ویتامین در شروع مطالعه را بیان کرده بودند، ۱۹ درصد بیشتر از بقیه به سرطان پستان مبتلا بودند. البته عواملی دیگر نظیر سن، سابقه خانوادگی سرطان پستان، وزن، مصرف میوه و سبزیجات، ورزش، مصرف سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی هم در این میان کم اثر نبوده است.

مطالعات نشان می دهد که یکی از انگیزه های اولیه استفاده از مکمل ها اعتقاد به این است که مکمل ها، آنها را از بیماری های مزمن محافظت می کند.

اما مطالعه اخیر بر روی بیش از ۱۶۰هزار زن مسن در ایالات متحده در بیش از هشت سال نشان داده است کسانی که مصرف مولتی ویتامین نداشته اند، احتمال کمتری نسبت به افراد دیگر برای ابتلا به بیماری قلبی یا انواع سرطان دارند.

بنابراین بهترین روش برای دریافت ویتامین ها و مواد معدنی این است که از طریق یک برنامه غذایی مناسب و متعادل، مواد مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *