شنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / بانوان / پاک کردن رنگ مو از روی پوست

پاک کردن رنگ مو از روی پوست

حتی اگر در رنگ زدن موهایتان حرفه ای هم باشید  باز ممکن است رنگ به قسمت هایی از پوست شما برسد و یا روی دست یا صورت شما چکه کند . راه های بسیاری برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست وجود دارد با بهترها و این مقاله همراه باشید با روش های امتحان شده برای پاک کردن رنگ از روی پوست .

پاک کردن رنگ مو از روی پوست
پاک کردن رنگ مو از روی پوست ۱

اغلب قبل از شروع به رنگ کردن موها مقداری وازلین یا کرم به اطراف خط سر و گوشها برای محافظت و رنگ نگرفتن به پوست میزنیم اما گاهی رنگ به پوست رسیده و به سختی پاک میشوند با یادگیری چند ترفند ساده از این پس رنگ موی مالیده شده روی پوستتان را با خیال راحت‌ و بدون دردسر پاک کنید.

روش های پاک کردن رنگ مو از روی پوست

۱.از خود رنگ مو استفاده کنید

بسیاری از مردم می گویند تنها یک الماس می تواند الماس دیگری را ببرد. رنگ مو می تواند لکه های خود را از بین ببرد. هنگام دوش گرفتن می تواند مقداری از رنگ باقی مانده را به همراه صابودن و به صورت دوار روی ناحیه ای که رنگی شده است بمالید. سپس سریعا ناحیه را با صابون یا شامپو بشویید و کاملا خشک کنید. قاعدتا با انجام این کار لکه باید از بین برود.

۲. روغن زیتون می تواند معجزه کند

یک تکه پنبه را به مقداری روغن زیتون آغشته نمایید و آن را روی ناحیه ای که رنگی شده است به آرامی بمالید تا لکه کم کم کمرنگ شود. هرچند شاید ناحیه مورد نظر سریعا تمییز نشود ولی اینکار ایمن و موثر خواهد بود و البته پوست که به علت آلوده شدن به رنگ مو ممکن است کمی دچار خشکی شده باشد تغذیه شده و نرم و لطیف تر خواهد شد.

۳. آیا لاک پاک کن را امتحان کرده اید؟

البته اگر پوست حساسی دارید این روش را امتحان ننمایید. یک تکه پنبه را به مقدار کمی لاک پاک کن آغشته نمایید و با ملایمت روی ناحیه مورد نظر بمالید، با این روش لکه کاملا پاک خواهد شد. وقتی پنبه به رنگ آلوده شد از یک قطعه پنبه تمیز دیگر استفاده کنید تا رنگ توسط پنبه آلوده روی پوست پخش نشود.

پاک کردن رنگ مو از روی پوست
پاک کردن رنگ مو از روی پوست ۲

۴. نوبت اکسیدان است!
یک تکه پارچه تمییز بردارید و روی آن کمی اکسیدان بریزید. اکسیدان خاصیت رنگ بری دارد، پارچه را روی قسمتی از پوست که رنگی شده است بکشید. حتما بعد از پاک شدن لکه ناحیه مورد نظر، دستها و پارچه را بشویید.

۵. خمیر دندان فقط برای مسواک زدن کاربرد ندارد

خمیر دندان برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست و بسیاری لکه های دیگر می تواند موثر باشد. البته ممکن است در برخی موارد مفید واقع نگردد ولی تا از آن استفاده نکنید اثربخش بودن آن را تشخیص نخواهید داد. خمیر دندان برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی دست، گوش، گردن و صورت موثر خواهد بود. این روش ارزان، در دسترس و ایمن است پس ارزش یک بار امتحان کردن را دارد.

۶. بیکینگ پودر نجات بخش خواهد بود

بیکینگ پودر را به نسبت مساوی با مایع ظرفشویی مخلوط نمایید. پارچه تمییزی را به محلول به دست آمده آغشته نمایید و به آرامی روی محل مورد نظر بکشید تا لکه کاملا محو گردد. از آنجایی که مایع ظرفشویی حاوی اسید لیمو می باشد این روش بسیار موثر واقع خواهد شد.

۷. آیا روغن بچه چاره ساز خواهد بود؟
بله. روغن بچه روی پوست افراد مختلف آزمایش شده و بسیار موثر واقع گشته است. یک تکه پنبه را به روغن بچه آغشته کنید و روی موضع مورد نظر بکشید. سپس بگذارید روغن چند ساعت یا حتی تمام طول شب روی لکه باقی بماند. پس از آن موضع مورد نظر را با آب گرم بشویید برای نتیجه بهتر می توانید از صابون نیز استفاده کنید. اگر لکه کاملا از بین نرفت کل مراحل را دوباره تکرار کنید تا پوست کاملا تمییز شود.
لکه رنگ مو به سختی از بین می رود. به همین دلیل ممکن است این روش روی فردی موثر واقع شود و روی دیگری تاثیر لازم را نداشته باشد. همه این روشها، راه حلهای موثر و ایمنی هستند، با امتحان کردن هرکدام از این روشها راهی که برای شما موثرتر است انتخاب کنید.

۸.مایع دستشویی و کرم لایه بردار

مقداری مایع دستشویی روی پوست رنگ شده بریزید و برای چند دقیقه آن را مالش دهید تا رنگ را پاک کند.
ناحیه رنگ شده را با آب گرم و با کمک یک دستمال یا پد بشویید.
اگر کرم لایه‌بردار دارید، کمی از آن را روی پوست بمالید تا سطح پوست را لایه‌برداری کند و رنگ پاک شود.
مراحل ۱ تا ۳ را چند بار پشت سرهم تکرار کنید تا پوست کاملا از رنگ پاک شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *